دور جهان

مارکوپولو ، از جهانگردی تا ایرانگردی

مارکوپولو ، از جهانگردی تا ایرانگردی مارکوپولو ، از جهانگردی تا ایرانگردی

مارکوپولو بدون تردید مشهورترین و محبوب‌ترین شخصیت ایتالیایی تمام دوران است. هرچند مارکوپولو در ابتدا به دلیل شغلش یعنی بازرگانی غرب به شرق را در نوردید ولی روایت خواندنی تجربیاتش و انتشارشان به نماد جهانگردی و ماجراجویی تبدیل شد. حتی امروزه  برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند و تجربیات ماجراجویانه را پشت سر می‌گذرانند از صفت «مارکوپولو» استفاده می شود. شاید به نوعی بشود مارکوپولو را «پدر گردشگری» نامید. هرچند انسان هزاران سال پیش و قرن‌ها پس از مارکوپولو همیشه مسافرت می‌کرده، ولی روایت‌های دوست‌داشتنی و البته باورنکردنی‌اش او را متمایز کرده است.

شهر معروف اروپا ، اینترلاکن

شهر معروف اروپا ، اینترلاکن شهر معروف اروپا ، اینترلاکن

اینترلاکن شهری مشهور و کوچک در اروپاست که در منطقه‌ی کوهستانی اُبرلند برنیز در کانتون برن و در مرکز سوئیس واقع شده‌است. اینترلاکن در مجاورت کوه‌های زیبای آلپ قرار دارد و دو دریاچه‌ی برینز و تون همچون نگینی در آن می‌درخشند.

آیا مى دانستید فروم رومى چه جایى است؟

آیا مى دانستید فروم رومى چه جایى است؟ آیا مى دانستید فروم رومى چه جایى است؟

فروم رومی یا فروم روم (Forum Romanum) که با نام‌های فروم ماگنوم (Forum Magnum به معنی فروم بزرگ) و همچنین فروم وتوس (Forum Vetus به معنی فروم قدیمی) نیز معروف است یکی از جاذبه‌های تاریخی مسحورکننده و شگفت‌انگیز شهر رم است که بین تپه‌های کاپیتول (Capitole) و کوه پالاتین (Mont Palatin) قرار گرفته است. فروم رومی مهم‌ترین بخش روم باستان بود، اهمیت این مکان را از این زاویه باید دید که رویدادهای تاریخی، مذهبی و سیاسی زیادی در این مکان اتفاق افتاده است. در این مکان مراسم ازدواج، مسابقات، نبرد گلادیاتورها و مراسم و جشن‌های مذهبی برگزار می‌شده‌است. در واقع فروم رومی زنده‌ترین و پویاترین بخش روم باستان بوده است.

 معروف‌ترین کتابفروشی‌های جهان

معروف‌ترین کتابفروشی‌های جهان معروف‌ترین کتابفروشی‌های جهان

اگر فرد کتابخوانی باشید، لذت قدم زدن میان قفسه‌های یک کتابفروشی را درک می‌کنید. بین قفسه‌های کتاب، گذر زمان احساس نمی‌شود و بوی کتاب نو می‌تواند شما را از زمان و مکان جدا کند و به سفری به سرزمین‌های دور ببرد. معروف‌ترین کتابفروشی‌های جهان، فضاهایی ایده‌آل برای نشستن و ورق زدن کتاب‌ها دارند و مجموعه‌ی کاملی از کتاب‌‌ها که روح هر کتابخوانی را نوازش می‌دهد. در این کتابفروشی‌ها می‌توانید با افراد فرهنگی و روشن‌فکر کشورهای مختلف آشنا شوید و گنجینه‌های فرهنگی آن‌ها را روی قفسه‌ها پیدا کنید. با تعدادی از معروف‌ترین کتابفروشی‌های جهان آشنا شوید و اگر یک کتابخوان واقعی هستید حتما روزی به این کتابفروشی‌ها سر بزنید و لحظاتی رویایی برای خودتان بسازید.