ایرلاین زاگرس را بیشتر بشناسیم

نویسنده : زهرا اصفهانی

ایرلاین زاگرس یکی از شرکت‌های هواپیمایی معتبر و خوشنام کشور است که از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده‌است. این شرکت با دو فروند هواپیمای توپولوف آغاز به کار کرد و در حال حاضر نوزده فروند هواپیما برای جابه‌جایی مسافران را به خود اختصاص داده‌ که تمامی آن‌ها سالم و فعال هستند. از این رو اگر به دنبال ایرلاین مناسبی برای پرواز خود هستید، ایرلاین زاگرس می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شرکت هواپیمایی در این مقاله همراه ما باشید.

مشخصات اولیه‌ی ایرلاین زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس از سال ۱۳۸۴ با دو فروند هواپیمای توپولوف در منطقه‌ی آزاد اروند به ثبت رسید. اما از سال ۱۳۸۶ با اضافه شدن دو هواپیمای بویینگ MD پروازهای این شرکت هواپیمایی شکلی جدی‌تر به خود گرفت. ایرلاین زاگرس در سال‌های بعد نیز تعداد ناوگان خود را افزایش داد و در مدتی کوتاهی توانست جایگاه ویژه‌ای در بین ایرلاین‌های کشور باز کند. نخستین پرواز زاگرس در بخش بین المللی نیز در سال ۱۳۸۷ در مسیر تهران به دمشق انجام گرفت.

بخش تعمیرات و کیترینگ ایرلاین زاگرس

این شرکت هواپیمایی در بخش تعمیرات هواپیما و همچنین کیترینگ مجهز به سیستم‌های پیشرفته‌ی روز در دنیاست. این ایرلاین در این دو بخش موفق به دریافت گواهینامه‌ی Part 145 و Part M شده‌است. این شرکت همچنین از استانداردهای کیفی بالایی در زمینه‌های مختلف از جمله ایمنی پرواز و نیروهای متخصص برخوردار است.

ناوگان

ناوگان ایرلاین زاگرس از ۱۹ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ ، ایرباس ۳۲۰، ایرباس ۳۱۹ و بویینگ MD تشکیل شده‌است. ناوگان این شرکت با بیش از ۳ هزار و چهارصد صندلی در مسیرهای داخلی و خارجی مشغول به خدمات رسانی به مشتریان عزیز است.

شایان ذکر است که ایرلاین زاگرس در سال ۱۳۹۶ از نظر دسته‌بندی پروازی رتبه‌ی چهارم را از آن خود کرد و در یک سال گذشته نیز بیش از ۴ میلیون مسافر را به مقاصد مختلف جابه‌جا کرده‌است.

کلاس‌های پروازی شرکت هواپیمایی زاگرس

ایرلاین زاگرس دو کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy) و تجاری یا بیزنس کلاس (Business) را به خود اختصاص داده‌است. کلاس‌های پرواز این ایرلاین همچون سایر ایرلاین‌ها تفاوتی را در نوع خدمات رسانی و پرداخت هزینه شامل می‌شوند.

مقاصد داخلی هواپیماهای ایرلاین زاگرس

این شرکت هواپیمایی پروازهای متعددی را در بخش داخلی انجام می‌دهد که فرودگاه های بین المللی مهرآباد و آبادان قطب‌های نخست و دوم آن است. شهرهای دیگری که در مقصدهای پروازی این شرکت قرار دارند عبارتند از تهران (فرودگاه بین المللی مهرآباد)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی)، شیراز (فرودگاه بین المللی شیراز)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد)، آبادان (فرودگاه بین المللی آبادان)، اهواز (فرودگاه بین المللی اهواز)، اصفهان (فرودگاه بین المللی اصفهان)، جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)، کرمان (فرودگاه کرمان)، بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر)،‌ بوشهر (فرودگاه بوشهر)،‌ تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز)،‌ جزیره قشم (فرودگاه دیرستان)،‌ چابهار (فرودگاه چابهار)، کرمانشاه (فرودگاه کرمانشاه)

مقاصد بین المللی هواپیماهای ایرلاین زاگرس

در حال حاضر این شرکت هواپیمایی پروازهای محدودی به مقاصد بین المللی دارد که در آینده‌ی نزدیک تعداد آن‌ها افزایش خواهد یافت. این مقاصد پروازی عبارت است از پرواز عراق به نجف (فرودگاه بین المللی نجف)، ترکیه به استانبول (فرودگاه بین المللی آتاتورک)،‌ گرجستان به تفلیس (فرودگاه بین المللی تفلیس)

میزان بار مجاز در ایرلاین زاگرس

. میزان بار مجاز در پروازهای داخلی ۲۰ کیلوگرم

. میزان بار مجاز در پروازهای خارجی ۲۵ کیلوگرم

شایان ذکر است که میزان بار مجازی که می‌توان با خود به داخل هواپیما برد ۵ کیلوگرم است. همچنین جامه‌دانی که به داخل هواپیما برده می‌شود نباید اندازه‌ای بیش از ۱۱۲ سانتی‌متر داشته باشد.