مطالب جدید

افتخاری دیگر---تندیس طلایی

افتخاری دیگر---تندیس طلاییافتخاری دیگر---تندیس طلایی

اعطاء تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کنندگان، توسط آقای دکتر زین الدینی به دکتر داود فرزانه رییس هیات مدیره گروه گردشگری مارکوپولو و مدیرعامل شرکت جهانگردی و خدمات مسافرتی "تعطیلات" رییس هیات مدیره گروه گردشگری مارکوپولو، تندیس طلایی سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده را برای سومین بار (طی سه سال متوالی) دریافت نمود

مطالب پربازدید

با خدمات سازمانی مارکوپولو بیشتر آشنا شوید!

با خدمات سازمانی مارکوپولو بیشتر آشنا شوید!با خدمات سازمانی مارکوپولو بیشتر آشنا شوید!

مجموعه مارکوپولو بهعنوان بزرگترین عمده فروش تور و هتل درکشور با تکیه بر تجربه چندین ساله خود در صنعت گردشگری آماده ارائه خدمات متنوع مربوط به سفر، برگزاری مراسم و تشریفات به سازمان‌ها وشرکت‌های مختلف است. بخش خدمات سازمانی شرکت مارکوپولو با راه‌اندازی اتاق فکر و استفاده از نظرات کارشناسان و با همکاری سازمانها نیاز عمده شرکتهای دولتی و خصوصی را شناسایی کرده و الگوهای موثر و کارآمدی را برای ارائه خدمات به آنها طراحی کرده است که ضامن رضایت سازمانها ،مدیران، کارکنان و بازنشستگان آنها است. بخش خدمات سازمانی کلیه خدمات ذیل را با شرایط ویژه و بالاترین کیفیت به سازمانها ارایه میدهد. 1. رزرو آنلاین هتل‌های پنج ستاره، چهارستاره، سه ستاره و مراکز اقامتی ممتاز مختلف داخلی و خارجی 2. رزرو بلیت هواپیما به مقاصد داخلی وخارجی 3. خدمات CIP داخلی و خارجی بصورت آنلاین 4. رزرو خودروهای دربستی اتوبوس، میدل باس، ون و سواری جهت تشریفات و همچنین ترانسفر فرودگاهی پرسنل و میهمانان 5. ارائه تورهای متنوع در بیش از 100 مسیر ایرانگردی درقالب تاریخی، فرهنگی، طبیعت‌گردی، تهران‌گردی و تشویقی از یک‌روزه تا چندروزه به صورت گروهی و انفرادی 6. ارائه تورهای متنوع جهانگردی درقالب تاریخی، فرهنگی، طبیعت‌گردی و نمایشگاهی به صورت گروهی و انفرادی 7. اجرای تورهای آموزشی و تخصصی جهت ارتقاء سطح دانش پرسنل 8. رزرو سالن ، برگزاری همایش ، سمینار و مراسم ویژه سازمانی در تهران و شهرهای سراسرکشور. 9. اجاره خودرو سواری به همراه راننده . 10. سایر خدمات گردشگری درخواستی

بهشت اروپا کجاست؟

بهشت اروپا کجاست؟بهشت اروپا کجاست؟

کشوری با طبیعتی خیره کننده و اعجاب انگیزه که هر انسانی را مسحور خود می کند! محله های تاریخی و قدیمی که تداعی گر معماری قرون وسطا هستند و به خوبی در کنار دنیا مدرن هویت اصلی خود را حفظ کردند و به زیبایی های این کشور اضافه کردند. قطعا زمانی که صحبت بهشت اروپا می شود بدون معطلی همگی سوئیس را به یاد می آوریم! کشوری با مساحت ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع و جمعیت 8.5 میلیون نفری که بخش اعظم آن را رشته کوه آلپ اشغال می‌کند. که در سال 1292 تاسیس شد و دارای ۲۶ کانتون می باشد که ۱۷ بخش آن به زبان آلمانی و اهالی ۴ کانتون غربی یعنی ژنو، نوشاتل، ژورا و وو به زبان فرانسوی با یکدیگر صحبت می کنند. کشوری که پایتخت صلح را در بر دارد و سابقه طولانی اعلام برطرفی در جنگ ها را در کارنامه خود ثبت کرده و مقر تعداد بسیاری از سفارت ها و دفاتر مختلف سازمان های بین المللی است. طبیعت و فرهنگ کشور سوئیس به معنای واقعی به حس آرامش را منتقل می کند و یکی از بهترین مقاصد برای لذت بردن از طبیعتی بکر و دست نخورده در کنار فضای تاریخی فرهنگی است. فرقی نمی کند به آن بهشت اروپا یا پایتخت صلح بگوییم، سوئیس سالانه پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست و البته یکی از مقاصد لوکس و گران دنیا برای تفریح و اقامت محسوب می شود! جدا از تعاریف کلی از کشور، وقت آن است که تعدادی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و تفریحی گردشگری سوئیس را به شما معرفی کنیم.

جاذبه های کشور اسپانیا

جاذبه های کشور اسپانیاجاذبه های کشور اسپانیا

کشوری در جنوب غرب اروپا که در چندسال اخیر و پیش از وقوع پاندمیک کرونا جزء محبوب ترین مقاصد گردشگری محسوب می شد و سالانه مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن این کشور زیبا به آن سفر می کردند. کشوری مستقل در شبه جزیره ایبری با مساحت ۵۰۵٬۹۹۰ کیلومتر مربع در اروپای غربی که عضو اتحادیه اروپا و مقر سازمان جهانی گردشگری است. از ویژگی های بسیار مهم این کشور می توان به جزایر آن اشاره کرد مانند: جزایر باله که متشکل از چهار جزیره عمده مینورکا، فورمنتزا، آیبیزا، مایورکا و هفت جزیره کوچک تر می باشد. مشهورترین بخش اسپانیا مجمع الجزایر قناری است که البته کشور مراکش نیز بر آن ادعای مالکیت دارد. آب و هوای این کشور در مناطق مختلف از سواحل تا مناطق مرکزی به دلیل فاصله از دریای اطلس و مدیترانه متغیر است ولی به صورت کلی می توان گفت آب و هوای مدیترانه ای دارد. پایتخت اسپانیا شهر مادرید است و شهرهایی چون : بارسلون، مالاگا، والنسیا، زاراگوزا، بیلبائو، سالامانکا، سوییا، گرانادا و لاس پالماس از مهم ترین آن به شمار می روند. با گذر مطالب کلی که در مورد اسپانیا خواندیم باید اشاره کرد که صنعت گردشگری در این کشور بسیار پرطرفدار است و یکی از منابع درآمدی اصلی این کشور محسوب می شود. این کشور با سرمایه گذاری و فراهم سازی زیرساخت های مناسب در زمینه گردشگری توانسته نرخ بیکاری را به طور چشمگیری کاهش دهد. ما نیز می خواهیم با چند جاذبه اصلی و مهم اسپانیا آشنا شویم.

خانه مارکوپولو در ونیز

خانه مارکوپولو در ونیزخانه مارکوپولو در ونیز

مارکوپولو نامی ست که در تمامی دنیا با سفر و اکتشاف گره خورده. به لطف کتاب، پژوهش‌ها، فیلم و سریال‌های زیادی که در مورد سفرنامه مارکوپولو نوشته شده، چیزهای زیادی در مورد سفر شگفت‌انگیز این بازرگان ونیزی به چین می‌دانیم.نام فرودگاه شهر ونیز به یادبود این جهانگردِ مشهور ایتالیایی، فرودگاه مارکوپولو نام‌گذاری شده. ولی آیا به غیر از یک نام بر سر در فرودگاه چیزی دیگری از جهانگرد-بازرگان مشهور قرن سیزدهم در ونیز نمی‌توان پیدا کرد؟

مارکوپولو به سینما و تلوزیون می رود

مارکوپولو به سینما و تلوزیون می رودمارکوپولو به سینما و تلوزیون می رود

مارکوپولو مشهوترین و محبوب‌ترین شخصیت تمام دوران ونیز و ایتالیاست. کمتری کسی را در تمام دنیا می‌توان سراغ گرفت که اسم مارکوپولو را نشنیده باشد. مارکوپولو در ابتدا با کتابش «مارکوپولو» در اروپا مشهور شد. این کتاب نخستین بار در سال 1300 میلادی منتشر شد و بلافاصله به زبان‌های دیگر ترجمه شد. در طی بیش از هفت قرن گذشته، کتاب سفرهای مارکوپولو و ماجراهای روایت‌شده در آن الهام بخش ماجراجوها، جهانگردها، نویسندگان بی‌شماری بوده. البته از زمانی‌که صنعت سینما و سریال‌های تلویزیونی هم شروع به فعالیت کرده‌اند، داستانِ جهانگرد ونیزی قرون وسطا و سفر او به مشرق زمین سوژه و موضوع فیلم‌نامه‌های زیادی شده است. حتی مارکوپولو نظر تولیدکنندگان صنعت بازی‌های کامپیوتری هم به خود جلب کرده و براساس این شخصیت تاریخی چند بازی محبوب و موفق ساخته شده است. در این مقاله قصد داریم فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی که براساس سفرنامه مارکوپولو ساخته شده‌اند را بررسی کنیم.

8 مقصد مناسب در ایران برای گردشگری انرژی

8 مقصد مناسب در ایران برای گردشگری انرژی8 مقصد مناسب در ایران برای گردشگری انرژی

حفظ سلامتی و سالم زیستن نیاز به دانش، آگاهی و تلاش دارد. یکی از راه های رسیدن به آن انجام تمرین های یوگا است. تورهای یوگا بر آن است که علاقمندان در دامن طبیعت ضمن آشنایی و انجام یوگا آرامش را تجربه کنند. یوگا برای هر گروه سنی مناسب است اگر زیر نظر مربی مطلع انجام شود. یوگا برای کاهش استرس، اضطراب، افسردگی، دردهای عضلانی، انعطاف پذیری و قدرت بدنی، تمرکز بهتر، تنفس راحت تر و حفظ تناسب اندام بسیار مناسب است. اگر به دنیای مدیتیشن و یوگا علاقه مند باشید، به طور حتم به دنبال مقصدی فوق العاده برای تور مسافرتی آینده تان هستید. اگر سفرهای کلیشه وار و تورهای مسافرتی معمولی چنگی به دلتان نمی زند و حوصله تان از انجام فعالیت های روتین سر می رود، پس بهترین انتخاب برای شما سفر به نقاطی خاص است، نقاطی که بتوانید در کنار سفر و لذت از جذابیت های توریستی و طبیعی به فعالیت مورد علاقه تان نیز بپردازید. در ادامه قصد داریم به بهترین مقاصد ایران برای علاقه مندان به یوگا اشاره کنیم.

جزیره‌ی سیسیل کجاست؟

جزیره‌ی سیسیل کجاست؟جزیره‌ی سیسیل کجاست؟

یکی از بزرگ‌ترین جزیره‌هایی که در دریای مدیترانه قرار دارد، جزیره‌ی سیسیل است. این جزیره ناحیه‌ای مستقل در کشور ایتالیاست. مردم این جزیره فرهنگ غنی دارند و از سبک خاصی در معماری برخوردارند. همچنین هنر موسیقی و شعر برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله ما شما را با جزیره‌ی سیسیل که یک ناحیه‌ی خودمختار در کشور ایتالیاست بیشتر آشنا می‌کنیم. این جزیره‌ی اسرارآمیز از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فوق العاده‌ای تشکیل شده که بازدید از آن‌ها آرزوی هر گردشگری است.

استانبول خواهرخوانده تبریز

استانبول خواهرخوانده تبریز استانبول خواهرخوانده تبریز

استانبول خواهرخوانده تبریز است، احتمالا این جمله پیش از این به گوش شما خورده است یا اینکه در مورد دیگر شهرها این اصطلاح را شنیده و خوانده‌اید. شهرهای زیادی در ایران خواهرخوانده دیگر شهرهای دنیا هستند. اما آیا می‌دانید که چطور این اصطلاح به وجود آمد و چه شد استانبول، خواهرخوانده تبریز

10 جاذبه گردشگری رم

10 جاذبه گردشگری رم10 جاذبه گردشگری رم

به پایتخت ایتالیا، شهر و مجسمه ها و کلیساهای قرون وسطایی خوش آمدید. شهری با قدمتی چند هزار ساله که یکی مقاصد اصلی در ایتالیا محسوب می شود. هرچیزی که یک توریست بخواهد در این شهر پیدا می شود از رستوران ها و کافه های متنوع برای چشیدن طعم بی نظیر پاستا و پیتزای ایتالیایی تا انواع هتل و اقامتگاه با قیمت های مختلف برای استراحت کردن. گردشگرانی که به رم سفر کرده اند قدم زدن از میان گذرگاه های پر پیچ و خم و گذر از کنار ابینه تاریخی آن را با چشم انداز غروب آفتاب فراموش نخواهند کرد. رم جاذبه های بسیاری دارد که به چند نمونه آن اشاره می کنیم:

جاذبه های کشور ترکیه

جاذبه های کشور ترکیهجاذبه های کشور ترکیه

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه، از زمره کشورهای خاورمیانه در غرب آسیا و نزدیک ترین کشور آسیایی به اروپا محسوب می شود. این کشور در جنوب شرقی اروپا و شمال غربی آسیا واقع شده و نقطه تلاقی دو قاره اروپا و آسیا می باشد، همچنین بخش آسیایی ترکیه به آناتولی یا آسیای صغیر و بخش اروپایی آن به تراش شرقی مشهور است. ترکیه آب و هوای متنوعی دارد و کشوری چهار فصل است و همین موضوع نیز تاثیر به سزایی در رشد و توسعه صنعت گردشگری آن داشته است. به طور کلی آب و هوای این کشور معتدل و مرطوب است که دلیلش موقعیت جغرافیایی و نزدیکی بسیاری از مناطق آن به دریا است. ترکیه یکی از قطب های جهانگردی و گردشگری به شمار می رود و جاذبه های بسیاری را در خود جای داده، شما می توانید از بازدید ابنیه و ویرانه های تاریخی لذت ببرید و به دل تاریخ سفر کنید و یا از آفتاب و سواحل مدیترانه ای با آب های زلال و شفاف آن بهره مند شوید، اگر اهل ورزش های زمستانی هستید کوهستان های برف گیر شما را غافل گیر خواهد کرد. با صرف از نظر طبیعت زیبای آن می توانید به دل شهر بزنید و پاسی از ساعات خود را صرف خرید و گشتن در پاساژ ها و مراکز خرید لوکس کنید و انواع غذاهای محلی و سنتی به خصوص کباب های متنوع آن را امتحان کنید. آنکارا، استانبول، آنتالیا،ازمیر، مارماریس، بدروم، افه سوس، قونیه، کوش آداسی، پاموکاله از جمله شهر هایی هستند که هرکدام با ویژگی های منحصر به فرد خود به تعالی گردشگری در ترکیه سرعت بخشیده اند و این صنعت را به یکی پویاترین مشاغل این کشور تبدیل کرده است. حال ما قصد داریم برخی از شهر ها به همراه جاذبه هایشان را به شما معرفی کنیم

راهنمای سفر پرواز

راهنمای سفر پروازراهنمای سفر پرواز

دورافتاده ترین کشور امریکایی جنوبی یا همین کشورهای همسایه ی خودمان؟ دلتان می خواهد با کدام ایرلاین پرواز کنید؟ بهترین شرکت هواپیمایی داخلی یا معروفترین و لوکس ترین خطوط هوایی بین المللی؟ کیفیت پرواز برایتان مهمتر است یا قیمت مناسب و بهینه؟ نگران اید که اگر برنامه سفرتان به¬هم¬بخورد یا تغییر کند با بلیط هوایپمای خود چه کنید؟ آیا بلیط را می¬توان استرداد کرد؟ یا آیا می¬توان زمان بلیط را تغییر داد؟ یا اصلاً اگر خودم نخواستم به این سفر بروم، می¬توانم یکی از دوستان یا نزدیکانم را جای خودم بفرستم؟ تغییر نام بلیط چه¬جور می شود و آیا اصلاً می شود یا نه؟به محض این¬که قصد سفر می¬کنید کلی سوال و دغدغه فکر و خیال را مشغول می¬کند و در این هنگام به دست آوردن اطلاعات درست و کافی، موجب رضایت می شود و خیلی از نگرانی ها را برطرف می کند.

خرافات در کشورهای مختلف

خرافات در کشورهای مختلفخرافات در کشورهای مختلف

آشنایی با آداب و رسوم، سنت ها وفرهنگ های ملل مختلف بسیار شیرین و لذت بخش و کمک بسیاری به شناخت و درک درست از آن کشور می کند. هر کشور در کنار فرهنگ و سنتی که دارد برخی اعتقادات و باورهایی که اصولا اساس و پایه علمی و منطقی ندارند و براساس دانش و دانسته های ثابت شده نیستند را نیز دنبال می کنند که به آن خرافه می گویند. عمدتا خرافه زمانی اتفاق می افتد که انسان دچار یک خوش اقبالی و یا بالعکس، یک بد اقبالی می شود و زمان رویارویی با این اتفاقات پیش بینی نشده و به دلیل درک نادرست از علت و معلول آن مسائل و دلایلی را مطرح می کند که استدلال علمی و درستی ندارد و هیچ عقل و منطقی آن را نمی پذیرد. برای مثال نحسی عدد سیزده، بدشگون بودن عطسه، آواز و صدای جغد، زوزه سگ در شب به معنای خبر مرگ یک شخص از اهالی، داستان گربه سیاه، باز و بسته کردن قیچی پشت سر هم و ... که هیچکدام دلیل علمی ندارند شما در هرکشوری زندگی کنید نمونه ای از خرافات را در آن خواهید یافت و با توجه به آن کشور میزان خرافاتی بودن مردم آنجا هم متفاوت است، خرافات در بعضی کشورها یکسان نیست و فرق می کند، ما در این مقاله سعی داریم بعضی کشورها که خرافه پرستی در آن زیاد است را بررسی کنیم.

پارک ملی کویر

پارک ملی کویرپارک ملی کویر

پارک ملی کویر در نزدیکی گرمسار یکی از قدیمی‌ترین مناطق حفاظت‌شده ایران است. البته، این پارک قدیمی و منحصربه‌فرد آنچنان وسیع است که بخش‌هایی از آن در استان‌های تهران، قم و اصفهان هم قرار گرفته است.

کاربرد گل در کشورهای مختلف

کاربرد گل در کشورهای مختلفکاربرد گل در کشورهای مختلف

گل ها در ادوار و زمان های مختلف از تاریخ، معانی و کاربرد متفاوتی داشتند و جدا از زیبایی که دارند به عنوان هدیه برای ابراز عواطف و احساسات در شرایط مختلف از غم و شادی و... و همچنین برای زینت دادن به محیط اطراف به کار می رود. اغلب کشورها در سراسر جهان چه جوامع غربی و چه شرقی از گل ها به عنوان یک سمبل خاص استفاده می کنند.

واکسن های مورد تایید برای سفر و دریافت ویزا

واکسن های مورد تایید برای سفر و دریافت ویزاواکسن های مورد تایید برای سفر و دریافت ویزا

با توجه به شروع واکسیناسیون در سراسر جهان و تا حدی فراهم شدن موقعیت سفر به کشورهای دیگر، بسیاری در حال برنامه ریزی سفر خود اعم از مسافرت های کاری و تفریحی هستند. نکته بسیار مهم آن است که آیا همه کشورها اجازه ورود می دهند؟ و اینکه تزریق چه واکسنی برای دریافت ویزا مورد تایید می باشد؟ آیا با زدن واکسن مورد تایید اجازه ورود به آن کشور داده می شود؟ در این مقاله به تمامی سوالات مطرح شده پاسخ می دهیم. پیشنهاد میکنم اگر سوالی در مورد ویزا و اطلاعات مربوط به آن را دارید حتما مقاله ویزا و تعاریف اولیه را مطالعه نمایید.

سنت های فرهنگی عجیب ایرانیان از دیدگاه گردشگران

سنت های فرهنگی عجیب ایرانیان از دیدگاه گردشگرانسنت های فرهنگی عجیب ایرانیان از دیدگاه گردشگران

آداب و رسوم و سنت های فرهنگی در هر کشوری متفاوت و گوناگون است به طوری ممکن است رفتارهای اجتماعی یک جامعه برای جوامع دیگر غیرقابل درک، نامفهوم و یا حتی بی ادبی باشد. ولی تمامی فرهنگ ها یک وجه مشترک مشهود دارند، و آن هم فراگیری و انتقال نسل به نسل آن است که فرهنگ مختص به آن کشور را زنده نگاه می دارد. این تفاوت ها باعث افزایش جذابیت یک کشور از دیدگاه گردشگری می شوند و حس کنجکاوی مسافران برای سفر به آنجا دو چندان می کنند. ایران نیز در دسته کشورهایی است که مملو از سنت های فرهنگی گوناگون و خرده های فرهنگ های قدیمی می باشد که نسل به نسل تا به حال ادامه یافته است. در اینجا می خواهیم بعضی رفتارها و کنش هایی را بررسی کنیم که برای خودمان بسیار عادی و معمولی است درحالی که برای افرادی که از کشورهای دیگر به ایران سفر کرده اند بسیار عجیب بوده است.

فرهنگ کشور سوئیس

فرهنگ کشور سوئیسفرهنگ کشور سوئیس

در این مقاله به سراغ یکی از کوهستانی ترین کشورهای اروپا و همچنین یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می رویم! کشوری به وسعت ۳۹٬۹۹۷ کیلومتر مربع که با کشورهای اتریش، فرانسه، ایتالیا، لیختن‌اشتاین و آلمان همسایه می‌باشد و از معروف ترین سوغاتی های می توان به شکلات اشاره کرد ، البته نباید از ساعت مچی های شیک و معروف و چاقوهای ویکتورینوکس هم غافل شد! اگر بخواهیم کمی دقیق تر اشاره کنیم باید به دوران کودکی خود برگردیم و کارتون هایدی و بچه‌های کوه آلپ را به خاطر بیاوریم، رمانی که توسط یک نویسنده متولد همین کشور نوشته شده و در کل جهان شخصیتی شناخته شده است به شکلی که بسیاری از مسافران مجموعه کتاب های هایدی را به عنوان سوغاتی خریداری می کنند! با توجه به همه توصیفات بالا تنها یک کشور به ذهنمان خطور می کند: فرهنگ

ویزا و تعاریف اولیه

ویزا و تعاریف اولیهویزا و تعاریف اولیه

ویزا به طور کلی یک سند رسمی و مجوزی است که توسط سفارتخانه، کنسولگری و یا اداره مرزبانی کشور مقصد برای سفر اتباع خارجی به آن کشور صادر می شود و انواع و اقسام بسیار زیاد و گوناگونی دارد که اکثر مسافران به ویزای کوتاه مدت توریستی یک بار ورود برای ورود به کشور مقصد نیازمند اند

گردشگری و المپیک 2020

گردشگری و المپیک 2020 گردشگری و المپیک 2020

بعد از اتفاقات ناشی از کرونا المپیک 2020 ژاپن به تعویق افتاد و ضرر بزرگی به صنعت گردشگری و سرمایه گذاران این کشور وارد شد. اما بالاخره با گذشت زمان و شروع واکسیناسیون در سطح جهان، المپیک برگزار شد و آغازی دوباره برای بهبود صنعت گردشگری با زیرشاخه توریسم ورزشی رقم خورد

جشن جاوادنگی امردادگان

جشن جاوادنگی امردادگانجشن جاوادنگی امردادگان

هفتم امرداد در گاهشمار ایران باستان روزی است که بی مرگی و جاودانگی جشن گرفته می شود. جشنی مملو از نشاط و سرمستی برای ستایش و بزرگداشت منش، کُنش و خویش‌کاری امُرداد (فرشته جاودانگی) که در فضای باز ، زیر سقف بی انتهای آسمان و در دامن طبیعت سرسبز به دور از محوطه شهر انجام می شد.

5 شهر رویایی ترکیه

5 شهر رویایی ترکیه5 شهر رویایی ترکیه

ترکیه با تاریخی کهن و در عین حال شهرها و گردشگاه‌های مدرن و دیدنی از بهترین مقاصد گردشگری دنیاست و البته با محبوبیت زیاد بین گردشگران ایرانی. فرقی نمی‌کند هدف‌تان از گردشگری و سفر چه باشد، خواه دیدن مکان‌های تاریخی و فرهنگی خواه سواحل آفتاب‌گیر ترکیهمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. ترکیه در تلاقی‌گاه آسیا و اروپا قرار گرفته و بنابراین می‌توان در آن ردی از فرهنگ‌های متنوع و کاملا متفاوت را دید. در ترکیه می‌توان هم سراغی از فرهنگ یونانی و پرستشگاه‌ها و بناهایی نظیر آتن را گرفت و هم مساجد باشکوه تمدن اسلامی. و البته در این کشور با فرهنگ و تمدن غنی انتظار کشف غذاهای خوشمزه و خوش‌طعم حقیقتا به جاست. بنابراین سفر به ترکیه گزینه نخست برای خیلی سفردوستان می‌شود. در این مقاله قصد داریم 5 شهر رویای ترکیه را معرفی کنیم.

آب‌وهوای ویتنام در نوروز و بهترین زمان برای سفر

آب‌وهوای ویتنام در نوروز و بهترین زمان برای سفرآب‌وهوای ویتنام در نوروز و بهترین زمان برای سفر

ویتنام در لیست آرزوهای بیشتر گردشگران و جهانگردان است. کمتر گردشگری را می‌توان سراغ داشت که دوست نداشته باشد به این کشور آسیایی سفر نکند. اگر شما قصد سفر به ویتنام را دارید ولی اطلاعاتی در مورد آب‌وهوا و فصل‌های آن ندارید، باید به این نکته اشاره کنیم که به طور کلی آب‌وهوای کشور در شمال و جنوب خیلی متفاوت است. بنابراین به طور کلی اگر قصد برنامه‌ریزی برای سفر دارید، باید شهرها و مناطق برنامه سفرتان را پیشاپش بررسی کنید تا دید درست‌تری نسبت به آب‌وهوای مقصدتان داشته باشید. در ضمن به طور کلی بیشتر ایرانی‌ها دوست دارند در فصل بهار و به خصوص نوروز به سفر بروند، بنابراین در این مقاله قصد داریم آب‌وهوا ویتنام را به ویژه در فصل بهار بررسی کنیم.

شهر معروف اروپا ، اینترلاکن

شهر معروف اروپا ، اینترلاکنشهر معروف اروپا ، اینترلاکن

اینترلاکن شهری مشهور و کوچک در اروپاست که در منطقه‌ی کوهستانی اُبرلند برنیز در کانتون برن و در مرکز سوئیس واقع شده‌است. اینترلاکن در مجاورت کوه‌های زیبای آلپ قرار دارد و دو دریاچه‌ی برینز و تون همچون نگینی در آن می‌درخشند.

برنامه سفر یک روزه به میلان

برنامه سفر یک روزه به میلانبرنامه سفر یک روزه به میلان

میلان پر از جاذبه‌‌های گردشگری کم‌نظیر است. جاذبه‌هایی که برای دیدن هر کدام از آنها می‌توان ساعت‌ها وقت صرف کرد. اما گاهی مجبوریم مدت زمان محدودی را برای گردش در میلان اختصاص بدهیم و برنامه‌ای فشرده داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم برنامه سفر یک روزه به میلان را به شما معرفی کنیم. اگر فقط یک روز زمان برای گردشگری در میلان را داشتید کدام جاذبه‌ها را می‌توان دید و ایده‌آل‌ترین برنامه کدام است

جاذبه‌های لوگونا از دریاچه لوگونا تا روستای آسکونا

جاذبه‌های لوگونا از دریاچه لوگونا تا روستای آسکوناجاذبه‌های لوگونا از دریاچه لوگونا تا روستای آسکونا

لوگونا شهری در ناحیه تیچینوِ کشور سوئیس است، با طبیعت بکر و بی‌نهایت جذاب و مسحورکننده. تیچینو در جنوب سوئیس قرار گرفته و به دلیل مجاورت به ایتالیا بیشتر مردمش رگ‌وریشه ایتالیایی دارند. زبان رسمی این کانتون سوئیس (تقسیم‌بندی سیاسی نظیر ایالت) هم ایتالیایی ست. در اولین برخوردر با مردم لوگونا به طور کلی کانتون تیچینو، متوجه لهجه، معماری، آشپزی و به طور کلی حال‌وهوای ایتالیایی لوگونا و تیچینو می‌شود. بنابراین باید انتظار شهری متفاوت‌تر را در تیچینو را داشته باشید. لوگونا بزرگ‌ترین و مهمترین شهرِ کانتون تیچینو است. این شهر با طبیعت مسحورکننده و زیبایش، حتی بین خود سوئیسی‌ها هم محبوب‌ترین مکان گردشگری برای تعطیلات است. شهر لوگونا محصورشده بین دریاچه لوگونا و کوهستان است؛ و همین موضوع باعث شده تا مناظر بی‌نظیری در انتظار گردشگران باشد. در این مقاله قصد داریم محبوب‌ترین جاذبه‌های لوگونا را بررسی کنیم.

شهر سان سیتی در آفریقای جنوبی ، بهترین تفریح

شهر سان سیتی در آفریقای جنوبی ، بهترین تفریحشهر سان سیتی در آفریقای جنوبی ، بهترین تفریح

شهر سان سیتی در آفریقای جنوبی واقع شده و فاصله‌ای دو ساعته با شهر ژوهانسبورگ دارد. این شهر که به شهر آفتاب نیز شهرت دارد برترین و زیباترین اقامتگاه‌های مجلل آفریقا را در درون خود جای داده‌است. شهر سان سیتی در شمال غربی و در میان رودخانه‌ی ایلندز و کوه‌های پیلانسبرگ قرار دارد و امکانات تفریحی و گردشگری متعدد و فوق العاده‌ای را در درون خود جای داده‌ که هرساله گردشگران بسیاری را جذب خود می‌کند. شهر سان سیتی از آن‌جا که در نزدیکی شهرهای بزرگ آفریقای جنوبی قرار دارد، به یکی از قطب‌های گردشگری محبوب در میان گردشگران مبدل شده‌است. از این رو اگر قصد سفر به آفریقای جنوبی را دارید و می‌خواهید لحظاتی به یادماندنی را در هتل‌های لوکس با بهترین امکانات تجربه کنید و به مراکز تفریحی نیز دسترسی داشته باشید، بازدید از شهر سان سیتی بهترین گزینه است. برای آشنایی بیشتر با شهر سان سیتی در آفریقای جنوبی در این مقاله همراه ما باشید.

آیا مى دانستید فروم رومى چه جایى است؟

آیا مى دانستید فروم رومى چه جایى است؟آیا مى دانستید فروم رومى چه جایى است؟

فروم رومی یا فروم روم (Forum Romanum) که با نام‌های فروم ماگنوم (Forum Magnum به معنی فروم بزرگ) و همچنین فروم وتوس (Forum Vetus به معنی فروم قدیمی) نیز معروف است یکی از جاذبه‌های تاریخی مسحورکننده و شگفت‌انگیز شهر رم است که بین تپه‌های کاپیتول (Capitole) و کوه پالاتین (Mont Palatin) قرار گرفته است. فروم رومی مهم‌ترین بخش روم باستان بود، اهمیت این مکان را از این زاویه باید دید که رویدادهای تاریخی، مذهبی و سیاسی زیادی در این مکان اتفاق افتاده است. در این مکان مراسم ازدواج، مسابقات، نبرد گلادیاتورها و مراسم و جشن‌های مذهبی برگزار می‌شده‌است. در واقع فروم رومی زنده‌ترین و پویاترین بخش روم باستان بوده است.

جزیره لانکاوی بهشت گردشگری مالزی

جزیره لانکاوی بهشت گردشگری مالزیجزیره لانکاوی بهشت گردشگری مالزی

لانکاوی مجمع الجزایری متشکل از ۹۹ در ساحل غربی مالزی ست. جزایر لانکاوی با زمین‌های پوشیده از جنگل‌ها سرسبز و تپه‌های دیدنی و محصور در آب‌های فیروزه‌ای از بهترین مقاصد گردشگری جنوب آسیا ست. لانکاوری نه تنها بهشت طبیعت‌دوستان و طبیعت‌گردان ست، بلکه آنچنان مملو از دیدنی‌هاست که سلیقه و ذائقه هر گردشگری را برآورده می‌کند. ساحل‌های طلایی با درختان نارگیل و آب‌های فیروزه‌ایش و ایستگاه‌های غواصی از جمله محبوب‌ترین‌ گزینه‌های گردشگری لانکاوری ست. در این مقاله قصد داریم گردشگری لانکاوی را معرفی کنیم.

زنگبار ، سرزمین زنگیان

زنگبار ، سرزمین زنگیانزنگبار ، سرزمین زنگیان

زنگبار، از جمله جزایر مهم تانزانیا و منطقه‌ای نیمه مختار در تانزانیا است. پایتخت این منطقه شهر زنگبار است و در حدود ۹۸ درصد ساکنان آن مسلمان هستند. زنگبار صادر کننده‌ی ادویه‌جاتی چون میخک، فلفل سیاه،‌دارچین، جوز و … است. زنگبار شهر شگفت انگیز سندباد است که آثار باستانی زیبایی را از اقوام ایرانی، هندی و عربی در خود جای داده‌است. این شهر جاذبه‌های طبیعی بسیار منحصربه فردی را در خود جای داده که گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط دنیا جذب خود می‌کند. تانزانیا مجموعه‌ای از جزایر را در اقیانوس هند شامل می‌شود که مشهورترین آن جزیره‌ی زنگبار است. این شهر در زبان بومیان منطقه به آنگیجا Unguja شهرت دارد. از این رو اگر به دنبال سفری هیجان انگیز هستید، این جزیره با برخوداری از جاذبه‌هایی شگفت انگیز و زیبا بهترین گزینه است. برای آشنایی بیشتر با زنگبار سرزمین زنگیان در این مقاله همراه ما باشید.

روستای فیلبند ، بهشتی بر فراز ابرها

روستای فیلبند ، بهشتی بر فراز ابرهاروستای فیلبند ، بهشتی بر فراز ابرها

روستای فیلبند در استان مازندران قرار دارد. این منطقه در مکانی مرتفع و طبیعتی بکر واقع است. طبیعت بکری که تنها صدای پرندگان، نسیم پیچیده در میان درختان و چشم اندازهای زیبا زینت بخش آن است. پدیده ی اقیانوس ابر یکی از ویژگی های طبیعی منطقه ی فیلبند به شمار می رود که این منطقه را به مکانی منحصر به فرد مبدل کرده است. تماشای اقیانوس ابر و سفیدی یک دست آن جایگاه ویژه ای را در دل طبیعت دوستان باز نموده است.

پلازا مایور ، میدان گردش‌وگذار مادرید

پلازا مایور ، میدان گردش‌وگذار مادریدپلازا مایور ، میدان گردش‌وگذار مادرید

پلازا مایور (Plaza Mayor) که به معنی میدان بزرگ، یکی از معروف‌ترین میدان‌های مادرید ، پایتخت اسپانیا ست. پلازا مایور در مرکز مادرید و منطقۀ سول (Sol) قرار گرفته است. این میدان مستطیلی شکل، ۱۲۹ متر طول و ۹۴ متر عرض دارد. در حال حاضر کل میدان سنگ‌فرش و ورود وسایل نقلیه به آن ممنوع است.