جاذبه های کشور اسپانیا

نویسنده : ابوالفضل نیکومرام مدت زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه

کشوری در جنوب غرب اروپا که در چندسال اخیر و پیش از وقوع پاندمیک کرونا جزء محبوب ترین مقاصد گردشگری محسوب می شد و سالانه مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن این کشور زیبا به آن سفر می کردند.

کشوری مستقل در شبه جزیره ایبری با مساحت ۵۰۵٬۹۹۰ کیلومتر مربع در اروپای غربی که عضو اتحادیه اروپا و مقر سازمان جهانی گردشگری است. از ویژگی های بسیار مهم این کشور می توان به جزایر آن اشاره کرد مانند: جزایر باله که متشکل از چهار جزیره عمده مینورکا، فورمنتزا، آیبیزا، مایورکا و هفت جزیره کوچک تر می باشد. مشهورترین بخش اسپانیا مجمع الجزایر قناری است که البته کشور مراکش نیز بر آن ادعای مالکیت دارد.

آب و هوای این کشور در مناطق مختلف از سواحل تا مناطق مرکزی به دلیل فاصله از دریای اطلس و مدیترانه متغیر است ولی به صورت کلی می توان گفت آب و هوای مدیترانه ای دارد.

پایتخت اسپانیا شهر مادرید است و شهرهایی چون : بارسلون، مالاگا، والنسیا، زاراگوزا، بیلبائو، سالامانکا، سوییا، گرانادا و لاس پالماس از مهم ترین آن به شمار می روند.

با گذر مطالب کلی که در مورد اسپانیا خواندیم باید اشاره کرد که صنعت گردشگری در این کشور بسیار پرطرفدار است و یکی از منابع درآمدی اصلی این کشور محسوب می شود. این کشور با سرمایه گذاری و فراهم سازی زیرساخت های مناسب در زمینه گردشگری توانسته نرخ بیکاری را به طور چشمگیری کاهش دهد. ما نیز می خواهیم با چند جاذبه اصلی و مهم اسپانیا آشنا شویم.

مارکوپولو

کلیسا ساگرادا فامیلیا

کلیسای قرون وسطایی که از سال 1882 تاکنون در دست ساخت است و هنوز به اتمام نرسیده! بنایی که تنها یک کلیسا معمولی نیست و در آن موزه و بازار نیز هست که ارزش دیدن آن چند برابر می کند. انگیز اصلی آقای آنتونیو گائودی ( معمار این بنا) ساختن محلی برای توبه و آمرزش و کفاره گناهان دنیای مدرن در عصر جدید بود. جالب است بدانید که به قدری در ساختن و اتمام این بنا مصر بود که 15 سال پایانی عمر خود را صرف آن کرد و حتی هنگامی که بودجه ساخت کلیسا تمام شد او از جیب خود برای ادامه آن خرج کرد!

مارکوپولو

کاخ سلطنتی مادرید

تاریخ بنا کاخ سلطنتی مادرید به قرن 19 بازمی گردد کاخی مجلل و باشکوه متعلق به پادشاه فیلیپه پنجم که با به مساحت 135000 متر بنا شد . این کاخ که از آن به عنوان باشکوه ترین و مجلل ترین کاخ اروپا یاد می شود با بیش از 200 اتاق و 44 پلکان در ابتدا محلی برای اقامت خانواده سلطنتی به کار می رفت اما امروزه نقش اقامتی آن به کاربری تشریفاتی تغییر پیدا کرده و در کنار آن به موزه ای زیبا برای بازدید تبدیل شده است. ، اگر شما هم به نوعی معماری علاقه مند هستید پس حتما از این بنای تداعی گر دوره باروک بازدید نمایید، علاوه بر آن با بسیاری آثار هنری نیز آشنا می شوید.

مارکوپولو

کلیسا جامع پالما

چطور است زمانی که برای تفریح و استراحت به سواحل بکر مایورکا رفته اید از کلیسای جامع پالما نیز دیدن کنید!

ساخت این کلیسا 400 سال طول کشیده است و قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی باز میگردد.

نکته جالب این است که به این بنا، کلیسای نور هم می گویند و دلیل آن هم به ساعت 8:30 صبح فوریه و یازدهم نوامبر برمی گردد، زمانی که نور با زاویه ای خاص به هزاران شیشه ای که با ظرافت در آن بکار رفته می تابد و کلیسا به طور شگفت انگیز می درخشد.

باید گفت که بیش از 1200 قطعه شیشه رنگی با هنرمندی و ظرافت کامل در این کالیسا بکار رفته و همچنین دارای مرتفع ترین شبستان ها با ارتفاع 44 متر در میان کلیساهای دیگر می باشد. در نهایت شما یک برج بزرگ ناقوس با 9 زنگ میبینید که زنگ N'Eloi به دلیل اندازه 2 متری و وزن عجیب 4517 کیلو بسیار مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است!

مارکوپولو

موزه و تئاتر دالی

اگر به دنبال آثار عجیب و غریب و سوررئال هستید به شما موزه و تئاتر دالی در شهر فیگرس را پیشنهاد می کنیم این موزه مجموعه‌ی عجیب سالوادور دالی، هنرمند مشهور اسپانیایی را به نمایش می گذارد.

عجیب بودن آن از همان ابتدای ورود به آن پیداست و شما به هنگام داخل شدن، لباس غواصی قدیمی را میبینید که شاید خیلی نامربوط به نظر بیاید اما در واقع این لباس را شخص سالوادور دالی هنگام یک سخنرانی به تن کرده بود و میخواست با این کار غرق شدن انسان در ناخودآگاه خودش را نشان دهد که البته داشت موجب خفگی او می شد!

مکان این موزه هم در واقع سالن سینمای دوران کودکی دالی بود که در سال 1930 بر اثر جنگ داخلی در یک حادثه آتش سوزی از بین رفت اما به طی همکاری با شهرداری در سال 1960 به موزه تبدیل شد تا محلی برای نمایش این هنرمند مشهور باشد.

لمس دنیای سوررئال در این موزه کاملا امری واقعی است!

مارکوپولو

شهر قدیمی خیرونا

شهری قدیمی و خلوت با ساختمان هایی رنگارنگ و زیبا که یک رود از مرکز آن عبور می کند. با قدم زدن در این منطقه و بازدید از قسمت های مختلف آن بیشتر از پیش به آرامش دست یابید و با فرهنگ مردم اسپانیا آشنا شوید.

مارکوپولو

جزیره تنریف

یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی اسپانیا کوه آتش فشانی تیده در کنار پارک ملی تنریف در جزایر زیبای قناری می باشد

جزیره تنریف بزرگ‌ترین جزیره از هفت جزیره‌ای است که مجمع جزایر قناری را تشکیل می‌دهند.

این جزیره نقش به سزایی در رونق گردشگری در جزایر قناری دارد، و از اصلی فعالیت های تفریحی در آن میتوان به بازدید از صخره‌های ساحلی، صخره‌های یانو د اوکانکا، حوضچه‌های طبیعی، سواحلی با شن‌های طلایی، غواصی، تماشای وال، کشتیرانی و... اشاره کرد. در اینجا شما هم تاریخ و سنت های قدیمی و بومی لذت میبرید و با استفاده از امکاننات عالی و سرویس های گردشگری تفریح می کنید.

مارکوپولو

سواحل کاستا دل سول

اسپانیا شواحل بسیار طولانی برای تفریح و استراحت دارد اما یکی از معروف ترین آن سواحل کاستا دل سول (سواحل خورشید) که با شن های سفید و درخشان پوشیده شده و محل مناسبی برای استراحت، آفتاب گرفتن و انواع تفریح شده است.

مارکوپولو

سخن آخر

تمام مطالبی که مطالعه کردید تنها بخش کوچکی از مزایا گردشگری در اسپانیا است و جاذبه های بسیاری هنوز مانده. اسپانیا کشوری بی نظیر برای تجربه یک گردشگری عالی و با کلی تجربه فراموش نشدنی است.

برای اطلاع از تورهای خارحی با شماره زیر تماس باشید

☎️02141613

داخلی 301

صفحه اینستاگرام مارکوپولو

اینستاگرام مارکوپولو