دور ایران

اهواز بریم چی بخریم؟ میناکاری روی طلا و نقره

اهواز بریم چی بخریم؟ میناکاری روی طلا و نقره اهواز بریم چی بخریم؟ میناکاری روی طلا و نقره

میناکاری روی طلا و نقره یکی از صنعت‌های دیرینه‌ی استان خوزستان به ویژه اهواز است. این صنعت که در واقع نگین صنایع دستی استان است در انحصار صابئین مندائی بوده‌است. اهواز از جمله‌ی مهم‌ترین شهرهای جنوبی کشور است که هرساله به ویژه در فصول سرد سال، میزبان بسیاری از گردشگران از اقصانقاط کشور است. این شهر علاوه بر جاذبه‌های دیدنی، صنایع دستی منحصربه فرد با قدمت دیرینه نیز دارد. یکی از این صنایع دستی که خواهان بسیاری دارد، میناکاری بر روی طلا و نقره است. از این رو اگر به اهواز سفر داشتید، بازدید از میناکاری‌های فوق العاده‌ی شهر را در برنامه‌ی گردش خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با میناکاری روی طلا و نقره در اهواز در این مقاله همراه ما باشید. اهواز از جمله‌ی مهم‌ترین شهرهای جنوبی کشور است که هرساله به ویژه در فصول سرد سال، میزبان بسیاری از گردشگران از اقصانقاط کشور است. این شهر علاوه بر جاذبه‌های دیدنی، صنایع دستی منحصربه فرد با قدمت دیرینه نیز دارد. یکی از این صنایع دستی که خواهان بسیاری دارد، میناکاری بر روی طلا و نقره است. از این رو اگر به اهواز سفر داشتید، بازدید از میناکاری‌های فوق العاده‌ی شهر را در برنامه‌ی گردش خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با میناکاری روی طلا و نقره در اهواز در این مقاله همراه ما باشید. دیرینه نیز دارد. یکی از این صنایع دستی که خواهان بسیاری دارد، میناکاری بر روی طلا و نقره است. از این رو اگر به اهواز سفر داشتید، بازدید از میناکاری‌های فوق العاده‌ی شهر را در برنامه‌ی گردش خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با میناکاری روی طلا و نقره در اهواز در این مقاله همراه ما باشید. بسیاری دارد، میناکاری بر روی طلا و نقره است. از این رو اگر به اهواز سفر داشتید، بازدید از میناکاری‌های فوق العاده‌ی شهر را در برنامه‌ی گردش خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با میناکاری روی طلا و نقره در اهواز در این مقاله همراه ما باشید. بسیاری دارد، میناکاری بر روی طلا و نقره است. از این رو اگر به اهواز سفر داشتید، بازدید از میناکاری‌های فوق العاده‌ی شهر را در برنامه‌ی گردش خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با میناکاری روی طلا و نقره در اهواز در این مقاله همراه ما باشید. بسیاری دارد، میناکاری بر روی طلا و نقره است. از این رو اگر به اهواز سفر داشتید، بازدید از میناکاری‌های فوق العاده‌ی شهر را در برنامه‌ی گردش خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با میناکاری روی طلا و نقره در اهواز در این مقاله همراه ما باشید. بسیاری دارد، میناکاری بر روی طلا و نقره است. از این رو اگر به اهواز سفر داشتید، بازدید از میناکاری‌های فوق العاده‌ی شهر را در برنامه‌ی گردش خود قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با میناکاری روی طلا و نقره در اهواز در این مقاله همراه ما باشید.

هتل چمران شیراز

هتل چمران شیراز هتل چمران شیراز

هتل چمران یکی از هتل های 5 ستاره با کیفیت شیراز است که در بلوار چمران قرار گرفته است. این هتل دارای 250 باب اتاق متنوع و مجهز به امکانات مناسب رفاهی می‌باشد. از جمله امکانات هتل می‌توان به انواع رستوران ایرانی، سنتی و ایتالیایی، کافی شاپ همراه موسیقی زنده، خدمات سفر و گشت، سالن ورزشی با پیشرفته ترین تجهیزات، استخر، سونا، جکوزی و ماساژ، سالن بیلیارد، تالارهای پذیرایی چند منظوره، خدمات ویژه معلولین، پارکینگ 24 ساعته اشاره کرد. این هتل مرتفع واقع دربلواری زیباست که یک رودخانه از کنار ضلع جنوبی این بلوار می‌گذرد و ضلع شمالی آن را باغ‌های وسیع احاطه کرده وچشم‌انداز زیبایی را برای اتاق‌ها به ارمغان آورده است، خود بلوار هم پر است از رستوران‌ها و کافه‌های مختلف.

آبریزگان ، آب بازی و یادبود آرش کمانگیر

آبریزگان ، آب بازی و یادبود آرش کمانگیر آبریزگان ، آب بازی و یادبود آرش کمانگیر

دهم تیر به تقویم امروز ایران جشن آبریزگان یا آبپاشان است. این جشن در گاهشماری زردشتیان با نام تیرگان شناخته می شود. آبریزگان یا تیرگان یکی از کهنترین جشن های ایرانی است که در کنار نوروز، مهرگان و سده رنگ و بوی ملی-میهنی داشته است. پیدایش هریک از این چهار جشن (نوروز، آبریزگان، مهرگان و سده) به یک از پادشاهان تاریخ اساطیری ایران نسبت داده می شود. پیدایش نوروز را به جمشید می رسانند. آبریزگان در زمان منوچهر و مهرگان در زمان فریدون بنیان نهاده می شود. سده را هم به هوشنگ منسوب می کنند. تیرگان یا آبریزگان جشنی است که آب در آن عنصر آیینی مهمی است. این جشن به واقع گرامی داشت عنصر آب در فصل گرم سال است.

آپادانا چه جور جایی است؟

آپادانا چه جور جایی است؟ آپادانا چه جور جایی است؟

هنگامی که سخن از میراث جهانی تخت جمشید و شهر باستانی شوش به میان می آید، نام « آپادانا » به عنوان بنایی باشکوه در ذهن و بر لب ها نقش می بندد. به گواه پژوهشگران و باستان شناسان ایرانی و خارجی آپاداناها، به ویژه آپادانای تخت جمشید، باشکوه ترین و مجلل ترین بناهای درباری در دوره هخامنشی به شمار می آیند.