سوئیس + آلمان + اتریش

توضیحات تور

اقامت در هتل 5 ستاره

ادامه...
جاذبه ها

سوئیس

سوئیس (آلمانی: Schweiz، فرانسه: Suisse، ایتالیایی: Svizzera) با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس (به لاتین: Confoederatio Helvetica)، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت[۱] و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد.[۲] سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال تککانتون و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند. پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر[۲] از بالاترین‌ها در جهان است. سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند. سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است، به‌طوری‌که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است.[۳] این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد. تأسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی است.

آلمان

آلمان (به فرانسوی: Allemagne) (به آلمانی: Deutschland، دُیچلند) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: Bundesrepublik Deutschland: BRD)، نام بین‌المللی روی نقشه "germany" کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.[۳] مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.[۴][۵] اولین حضور جامعهٔ انسانی در سرزمین امروزی آلمان به حدود ۱۳۰٫۰۰۰ تا ۲۳۰٫۰۰۰ سال پیش و انسان‌‌های نئاندرتال بازمی‌گردد. رمی‌ها اولین گروه از انسان‌های متمدن بودند، که در آلمان ساکن شدند. تا سال ۸۰۰ میلادی آلمان حکومت مقتدری نداشت و مورد تاخت و تاز همسایه‌ها بود. در این سال شارلمانی توانست کشورهای رم را متحد کند، اما این اتحاد کوتاه مدت بود. از سرزمین‌های متعلق به وی، سه پادشاهی شکل گرفت، که یکی از آن‌ها به آلمان امروزی ختم می‌شود. اولین پادشاه آلمانی‌زبان در این سرزمین، لودویگ شاه آلمانی بود. دیگر کشورها از آن پس، مردم این سرزمین را با زبان آلمانی می‌شناختند. پس از این دوره، حکومت به امپراتوری مقدس روم رسید، این دوره که شامل قرون وسطی می‌شود با قدرت گرفتن کلیسای کاتولیک همراه بود. ظهور کلیسای پروتستان و مارتین لوتر را می‌توان از رویدادهای مهم آن زمان برشمرد. پس از آن در اوایل قرن ۱۹ام امپراتوری پروس از اتحاد مناطق آلمانی در کنگره وین شکل گرفت. با پایان جنگ جهانی اول، قیصر مجبور به استعفا شد، این دوره تا برآمدن فاشیسم را دوران جمهوری وایمار می‌نامند. با بدتر شدن وضعیت اقتصادی در آلمان پس از جنگ جهانی اول و گسترش نژادپرستی، حزب نازی در این کشور به قدرت رسید. این حزب تا پایان جنگ جهانی دوم و شکست آلمان در این کشور حاکم بود. پس از جنگ جهانی دوم، کشور آلمان، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد، تا در سال ۱۹۹۰ آلمان غربی و شرقی متحد گشته و جمهوری فدرال آلمان را تشکیل دهند.[۶][۷] آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان هم‌اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزهٔ پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند.[۴] آلمان در دو جنگ جهانی اول و دوم نقش گسترده‌ای داشت و در پی این دو جنگ خسارت‌های زیادی را متحمل شد. پس از پایان جنگ با وام‌هایی که از کشورهای متفق گرفت، توانست کشور را بازسازی کند. جمهوری فدرال آلمان هم‌اکنون یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج به علاوه یک بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است.

اتریش

اتریش (به آلمانی: Österreich) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.

ادامه...
خدمات

بیمه مسافرتی

گشت شهری

ترانسفر فرودگاهی

پرواز/بلیط داخلی

راهنمای تور

برنامه سفر

روز اول

پرواز از تهران به زوریخ .(لطفا 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام خميني حضور داشته باشيد) . ورود به زوریخ . انتقال به هتل و استراحت .

روز دوم

صرف صبحانه در هتل. گشت نیم روز شهر زوریخ شامل : دیدار عبوری از کنار رود "لیمات" ، خیابان اصلی "بانهوف" یکی از گرانترین خیابانهای خرید ، گشت و گذاری لذت بخش در کنار دریاچه زوریخ و مناطق زیبای اطراف آن ، ساختمان "اپرا" و منطقه ی شهر دانشگاهی، ساختمان و فضای تماشایی فدراسیون بین المللی فوتبال "فیفا" ، پیاده روی در بخش قدیمی و دیدنی شهر . بعدازظهر آزاد .

روز سوم

صرف صبحانه در هتل. گشت تمام روز بازدید از شهر زیبای "لوسرن" . پیاده روی در بخش قدیم و رنگارنگ شهر و بازدید یکی از معروفترین جاذبه های سوئیس و نشان شهر لوسرن یعنی "پل چپل" - قدیمی ترین پل مسقف و چوبی در اروپا - روی رود چشم نواز "رئوس"، کلیسای "جزوئت" اولین کلیسای بزرگ به سبک "باروک" در سوئیس، کوچه پس کوچه های دیدنی شهر ، یادمان و نقش برجسته "شیر سنگی" .

روز چهارم

صرف صبحانه در هتل . انتقال زمینی از زوریخ به مونیخ . ورود به مونیخ . انتقال به هتل .

روز پنجم

صرف صبحانه در هتل . گشت نیم روز آشنایی با شهر مونیخ شامل بازدید عبوری از دروازه ی "ایزر" یکی از چهاردروازه ی اصلی قرون وسطایی شهر ، معروفترین و قدیمی ترین دانشگاه مونیخ ، طاق نصرت موسوم به دروازه ی پیروزی، "باغ انگلیسی" بزرگترین پارک عمومی دنیا، دنیای "بی ام و" ، "پارک المپیک 1972" با "برج المپیک" و "استادیوم المپیک" با سقف دیدنی ، گرانترین خیابان خرید مونیخ "ماکسی میلیان"، میدان "مکس جوزف" و ساختمان با شکوه تاتر ملی، سپس گشت پیاده و بازدید از میدان نهصد ساله و اصلی شهر یعنی "ماریان پلاتز" و بازدید از "ستون نمادین حضرت مریم"، "فواره ی ماهی"، "برج ساعت" منحصر به فرد ساختمان جدید شهر ، کلیسای "پیتر" قدیمی ترین کلیسای کاتولیک، کلیسای حضرت مریم بزرگترین کلیسای مونیخ .

روز ششم

صرف صبحانه در هتل. گشت تمام روز مجموعه کاخ های سلطنتی به نام هرنچیمسی HERRENCHIEMSEE در هرنینسل همراه با صرف نهار . هرنینسل جزیره‌ای در بزرگ‌ترین دریاچه بایرن است که در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق مونیخ واقع شده است.

روز هفتم

صرف صبحانه در هتل. انتقال زمینی از مونیخ به وین و در مسیر بازدید از شهر زیبای سالزبورگ . ورود به وین . انتقال به هتل .

روز هشتم

صرف صبحانه در هتل . گشت نیم روز بازدید از شهر زیبای وین – مهد موسیقی و هنر- شامل بازدید عبوری از کاخ سلطنتی "هافبورگ"، خیابانها و بناهای دیدنی پایتخت زیبای اتریش، کلیسای قرون وسطایی "سنت استفان". پارک شهر . مقر سازمان بین المللی انرژی اتمی. رود زیبای دانوب و جاذبه های اطراف آن .

روز نهم

صرف صبحانه در هتل . گشت نیم روز شهر زیبای براتیسلاوا در اسلواکی و دیدار از جاذبه ها .

روز دهم

صرف صبحانه در هتل. انتقال به فرودگاه و پرواز از وین به تهران. ورود به تهران و پایان سفری به یاد ماندنی.

اطلاعات سفر

نام تور برنامه ریزی شده
سوئیس + آلمان + اتریش

کدتور
DLX 126