جزیره لانکاوی بهشت گردشگری مالزی

نویسنده : محمود مزارعی

لانکاوی مجمع الجزایری متشکل از ۹۹ در ساحل غربی مالزی ست. جزایر لانکاوی با زمین‌های پوشیده از جنگل‌ها سرسبز و تپه‌های دیدنی و محصور در آب‌های فیروزه‌ای از بهترین مقاصد گردشگری جنوب آسیا ست.

لانکاوری نه تنها بهشت طبیعت‌دوستان و طبیعت‌گردان ست، بلکه آنچنان مملو از دیدنی‌هاست که سلیقه و ذائقه هر گردشگری را برآورده می‌کند.

ساحل‌های طلایی با درختان نارگیل و آب‌های فیروزه‌ایش و ایستگاه‌های غواصی از جمله محبوب‌ترین‌ گزینه‌های گردشگری لانکاوری ست.

در این مقاله قصد داریم گردشگری لانکاوی را معرفی کنیم.

پل هوایی لانکاوی

پل هوایی لانکاوی (Langkawi Sky Bridge) به طول ۱۲۵ متر مختص پیاده‌روی و بازدید از طبیعت بی‌همتا منطقه است. این پل منظره‌‌های بی‌نظیر به کوه گونونگ مات سینکانگ (Gunung Mat Cincang) و آبشار تلاجا توجو (Telaja Tujuh) و چندین جزیره کوچک‌تر دارد.

این پل بی‌نظیر و دیدنی در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا و در ایستگاه آخر تله‌کابین لانکاوی قرار گرفته است. بلیط تله‌کابین برای افراد بزرگسال ۳۵ رینگیت مالزی و برای کودکان (۲ تا ۱۲ سال) ۲۵ رینگیت مالزی ست. این پل عظیم و با شکوه، می‌توانند تا ۲۵۰ نفر را همزمان تحمل کند. پل هوایی لانکاوی با دو ریل استیل بزرگ و کابل‌های سیمی به هم تنیده و دو پلت‌فرم مثلثی ساخته شده.

گردشگران روی این پل حین استراحت از دیدن مناظر اطراف لذت می‌برند.

ساعت کاری: دوشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها ۱۰ الی ۱۹، چهارشنبه‌ها ۱۲ الی ۱۹ پنج‌شنبه ۱۰ الی ۱۹، جمعه و شنبه ۹:۳۰ الی ۱۹

آدرس: Jalan Telaga Tujuh Teluk Burau, Langkawi

تلفن:

+۶۰۴ ۹۵۹ ۴۲۲۵

داتاران لانگ

داتارات لانگ (Dataran Lang) یا میدان عقاب، میدانی با یک مجسه بزرگ ۱۲ متری عقاب در حال برخواستن است. میدان عقاب دد شهد کواه (Kuah) و در فاصله ۵ دقیقه‌ای از مرکز خرید جتی پوینت، کواه جتی، داتاران لانگ و چندین رستوران و فروشگاه فری شاپ قرار گرفته.

داتاران لانگ مجموعه‌ی زیبا و دیدنی از چندین آب‌نما، تراس، پل و… در نزدیکی دریا ست. این مرکز خرید برای دیدن دریا و رفت‌وآمدها و… بی‌نظیر است.

ساعت کاری: هر روز

مکان: کواه جتی

تلفن: +۶۰۴ ۹۶۶ ۷۷۸۹

تله‌کابین لانکاری

تله‌کابین لانکاری روی کوه مات سینکانگ ساخته شده. این تله‌کابین گردشگران و بازدیدکنندگان را ۱۵ دقیقه‌ای به بالا کوه می‌برند تا از منظره‌ جنگل‌های بارانی، جزیره‌ها و آبشار اطراف لذت ببرند.

ایستگاه اول تله‌کابین در روستای اورینتال (Oriental Villag) قرار گرفته. در مسیر چندین ایستگاه‌ی سکوی بازدید به سمت مناظر در نظر گرفته شده.

از آنجایی‌که هر چه به ایستگاه‌های بالایی نزدیک‌تر می‌شوید هوا سردتر می‌شود، حتما توصیه می‌کنیم لباس گرم با خودتان داشته باشید.

بعد از رسیدن به قله ۷۰۸ متری، می‌توانید از رستوران غذا بگیرید یا از مغازه‌ها سوغاتی‌ یا تی‌شرت بخرید. در ضمن هوای قله‌ی کوه بی‌نظر است.

ساعت کاری:

دوشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها ۱۰ الی ۱۹، چهارشنبه‌ها ۱۲ الی ۱۹ پنج‌شنبه ۱۰ الی ۱۹، جمعه و شنبه ۹:۳۰ الی ۱۹

آدرس:

Jalan Telaga Tujuh Teluk Burau,

Langkawi

تلفن: +۶۰۴ ۹۵۹ ۴۲۲۵

قیمت بلیط: بزرگسالان ۳۵ رینگیت، کودکان (۲ الی ۱۲ سال) ۲۵ رینیگت

دنیای زیرآب

دنیای زیرآب

دنیای زیرآب لانکاوی (Underwater World Langkawi) در کنار ساحل دریای شهر پانتای سنانگ قرار گرفته و در خود بیش از ۵۰۰ گونه آبزی شامل فُک بندری، پنگوئن راک‌هاپر، اسب‌دریایی و…جای داده است.

تونل ۱۵ متری زیر آکواریوم یکی از دیدنی‌ترین بخش‌های دنیای زیرآب است. در طول تین تونل می‌توانید از نزدیک‌تر کوسه‌ها، لاک‌پشت‌های سبزِ آبی، سفرماهی‌های غول‌پیکر ببینید.

دنیای زیرآبی در فاصله ۱۵ دقیقه‌ای از فرودگاده بین‌المللی و در مجاورت مرکزهای خرید زون شاپینگ پارادایس و کوک ولی (Coco Valley) واقع شده.

ساعت کاری: دوشنبه تا پنجشنبه: ۹ الی ۱۸:۳۰ جمعه تا یکشنبه: ۹:۳۰ الی ۲۲:۳۰

آدس:

Zon Pantai Cenang, Mukim Kedawang

تلفن: +۶۰۴ ۹۵۵ ۶۱۰۰

قیمت بلیط: بزرگسالان: ۴۰ رینگیت، کودکان (۳ تا ۱۲ سال) ۳۰ رینگیت

گونونگ رایا

گوندنگ رایا (Gunung Raya) منطقه‌ی گردشگری طبیعی ست در ارتفاع ۸۸۱ متری از سطح دریا. به باورِ محلی‌ها این کوه بعد از اینکه غولی به اسم مات رایا نفرین و سنگ شده به وجود آمده. جنگل‌های بارانی درهم فشرده گوندنگ رایا زیستگاه میمون‌های برگ، روباه‌های پرنده، میمون‌هتی ماک، سنجاب و عقاب هاوک کوهستان و مرغ شاخونک است. بنابراین گوندنگ رایا برای دوستداران پرنده‌نگری و دیدن حیوانات بسیار بی‌نظیر است.

این کوه برای پیاده‌روی و لذت بردن از طبیعت هم خیلی مناسب است.

ساعت کاری: روزانه

مکان:

Jalan Air Hangat, Langkawi

تلفن: +۶۰۴ 9۹۶۶ ۷۷۸

باغ حیات‌وحش و بهشت پرندگان لانکاری

باغ حیات‌وحش و بهشت پرندگات لانکاری (Langkawi Wildlife Park & Bird Paradise) زیستگاه بیش از ۲۵۰۰ گونه پرنده نادر و جالب در بیش از ۱۵۰ گونه نظیر اردک‌سانان، مرغابی‌ها، طوطی‌ها، جغد، عقاب، توکان، فلامینگو و مرغ شاخونک است. این پارک یک پیاده‌رو مرتفع و یک آبشار ۱۵ متری مصنوعی دیدنی دار. شما گی‌توانید روی پیاده‌روی مرتفع عبور می‌کنید و از تماشایی پرندگان دیدنی آن لذت ببرید.

در پارک حیات وحشت و بهشت پرندگان انواع حیوانات نظیر راکون، کرکودیل، پلیکان‌ها را بین ساعت ۱۱ الی ۱۶ می‌توان مشاهده کرد.

این پارو حیات‌وحش در فاصله ۱۵ دقیقه‌ای با ماشین از کواه قرلر گرفته.

ساعت کاری: ۸:۳۰ الی ۱۸

آدرس:

Lot 1485, Jalan Ayer Hangat, Kampung Belanga Pecah

تلفن: +۶۰۴ ۹۶۶ ۵۸۵۵

قیمت بلیط ورودی: بزرگسالان۲۸ رینگیت و کودکان و کهنسالات ۱۸ رینگیت

پارک دریایی پولاو

پارک دریایی پولاو (Pulau Payar Marine Park) در ۳۰ کیلومتری جنوبی جزیره قرار گرفته و مرکز غواصی سطحی و عمیق لانکاوی ست. این پارک در فاصله ۴۵ دقیقه‌ای از کواه جتی واقع شده و علاوه بر غواصی می‌توانید سوار قایق‌ تندرو و بادبانی هم شوید.

باغ مرجانی یکی دیگر از دیدنی‌های پولاو ست. در این باغ می‌توان از مرجان‌های رنگارنگ و زیبا دیدن کنید.

ساعت کاری: هر روز

مکان: جنوب جزیره

تلفن: +۶۰۱۳ ۳۵۰ ۱۲۰۵