پیست اسکی خوشاکو ارومیه ، تجربه ای عالی

نویسنده : زهرا اصفهانی

پیست اسکی خوشاکو ارومیه ، تنها پیست اسکی استان آذربایجان غربی است. این پیست در ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه واقع شده و در منطقه‌ای با نام راژان و در نزدیکی روستای خوشاکو قرار گرفته‌است...

پیست-اسکی-خوشاکو-ارومیه

ارومیه در شمال غربی ایران و در دامنه‌ی کوه سیر قرار دارد. این کلانشهر در تابستان آب و هوایی معتدل و در زمستان آب وهوایی سرد دارد. از این رو ورزش‌های زمستانی می‌تواند یکی از مهم‌ترین تفریحات هیجان انگیر در این شهر باشد. پیست خوشاکو نیز با موقعیت عالی و امکاناتی مناسب،‌ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های زمستانی ارومیه به شمار می‌رود که ورزشکاران بسیاری را در فصول سرد سال جذب خود می‌کند.

پیست-اسکی-خوشاکو-ارومیه

مشخصات اولیه‌ی پیست اسکی خوشاکو ارومیه

پیست خوشاکو در ارتفاع ۲۸۰۰ متری از سطح دریا واقع گردیده و در منطقه‌ی راژان و در نزدیکی روستای خوشاکو قرار دارد. این پیست ۱۲۰۰ متر طول دارد و مساحتی بالغ بر ۵۰ هزار مترمربع را از آن خود کرده‌است.

پیست-اسکی-خوشاکو-ارومیه

پیست خوشاکو چشم اندازی منحصربه فرد دارد و کوه‌هایی با شیب مناسب برای اسکی کردن را به خود اختصاص داده‌است. این پیست یکی از قطب‌های گردشگری در شمال غربی کشور است که هرساله با ریزش برف ورزشکاران بسیاری را جذب خود می‌کند.

این پیست مدتی به دلیل مشکلات ساختاری و فنی تعطیل شده بود ولی بعد از مدتی با پیگیری مسئولان زیربط در این استان، دوباره بازگشایی شد. یکی از ویژگی‌های مثبت این پیست مسیر دسترسی آن است که جاده‌ای آسفالته است. از این رو مراجعه کنندگان به راحتی می‌توانند خود را به پیست اسکی برسانند.

پیست-اسکی-خوشاکو-ارومیه

امکانات پیست

این پیست علاوه بر شیبی مناسب و منظره‌ای زیبا،‌ امکاناتی از قبیل سه تله‌سیژ و یک تله آموزشی نیز دارد. این پیست همچنین لوازم اسکی را با قیمتی مناسب اجاره می‌دهد. پیست خوشاکو ارومیه به دلیل برخورداری از پوشش گیاهی مناسب، قابلیت ایجاد پیست اسکی روی چمن در تابستان را نیز دارد. اما تا به امروز هیچ اقدامی جهت استفاده از پیست در سایر فصول انجام نشده‌است.

پیست-اسکی-خوشاکو-ارومیه

شایان ذکر است که در نزدیکی پیست خوشاکو هتلی قرار دارد که امکان اقامت را برای گردشگران و ورزشکارن فراهم ساخته است. از این رو اسکی بازان و همچنین مربیان به راحتی می‌توانند در این هتل اقامت کنند.

سایر خدمات پیست اسکی خوشاکو

این پیست علاوه بر ورزش پُرطرفدار اسکی قابلیت‌های دیگری چون تیوپ سواری، برف بازی، پاراگلایدر سواری و … رانیز دارد. این پیست در فصل زمستان و در روزهای آخر هفته پر از گردشگرانی است که برای تفریح و سرگرمی و همچنین ورزش به مجموعه مراجعه می‌کنند.

پیست-اسکی-خوشاکو-ارومیه

ساعات کاری پیست

پیست اسکی خوشاکو ارومیه از ساعت ۹ صبح لغایت ۴ بعدازظهر آماده‌ی خدمات رسانی به مراجعه کنندگان محترم است. شایان ذکر است که در مواقع سرد سال علاوه بر جاده‌ی منتهی به پیست الباقی جاده‌ها نیز برفی هستند. از این رو حتماً تجهیزات لازم را چون زنجیر چرخ با خود به همراه داشته باشید که برای عبور و مرور دچار مشکل نشوید.

پیست-اسکی-خوشاکو-ارومیه

بنابراین اگر طرفدار ورزش اسکی هستید و یا می‌خواهید در آخر هفته به همراه خانواده برف بازی به یادماندنی را تجربه کنید،‌ پیست اسکی خوشاکو ارومیه با امکاناتی مناسب گزینه‌ای عالی است.

آدرس: آذربایجان غربی، ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه، منطقه‌ی راژان، روستای خوشاکو، پیست اسکی خوشاکو