خدمات فست ترک چیست؟

نویسنده : ابوالفضل نیکومرام مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه

آشنایی با فست ترک « Fast Track »

یکی از دغدغه های امروزی مسافرانی که با هواپیما سفر می‌کنند به خصوص افراد کثیرالسفر، صف های طولانی گیت های بازرسی است.

البته تنها مشکل مسافران گیت بازرسی پلیس فرودگاه نیست بلکه تحویل بار و دریافت کارت پرواز، پرداخت عوارض خروج از کشور و کنترل گذرنامه همگی صف های طولانی و معطلی خود را دارند.

تمام این مشکلات سبب شده تا خدماتی مناسب و درخور از جمله CIP و Fast Track ارائه شود.

تمامی خدمات مربوط به CIP را در سه مقاله مجزا در قسمت مقالات مرتبط به طور کامل توضیح دادیم و اگر علاقه‌مند به مطالعه بیشتر هستید، از دستشان ندهید. در این مقاله سعی داریم تا با خدمات فست ترک « Fast Track » بیشتر آشنا شویم.

فرض کنید دیرتان شده و باید سریع و بدون معطلی از تمام این صف های طولانی عبور کنید و سوار هواپیما شوید و به تمام نگرانی های قبل پرواز پایان بدهید. در این شرایط چه گزینه ای پیش رو دارید؟ چه کار باید انجام بدهید؟ مسلماً هیچ!

اما اگر از قبل رزرو سرویس فست ترک خود را انجام داده باشید تمام این کارها به یکباره برای شما امکان پذیر است! و شما با استفاده از این سرویس به راحتی از گیت های اختصاصی عبور می‌کنید و دیگر خبری از مسیر صف و تشریفات اداری طولانی فرودگاه‌ها نیست!

به طور کلی ما دو نوع فست ترک « Fast Track » داریم، یکی پروازهای خروجی و دیگری پروازهای ورودی.

مارکوپولو

فست ترک در پرواز خروجی

شما باید زمانی از این سرویس استفاده کنید که پروازتان خروجی است (یعنی از ایران به مقصد کشوری دیگر خارج می‌شوید). با خرید این سرویس از یک درب اختصاصی وارد ترمینال مسافری می شوید و پس از عبور از گیت بازرسی اختصاصی پلیس فرودگاه آنهم بدون هیچ تعللی، وارد سالن Check-in می‌شوید، در این مرحله کارکنان فست ترک وسایل و بار شما را به قسمت پذیرش آن شرکت هواپیمائی تحویل می‌دهند و کارت پرواز مسافر را دریافت می‌کنند. درنهایت از گیت اختصاصی پلیس گذرنامه عبور می‌کنید و وارد سالن ترانزیت می‌شوید و اینجاست که بدون معطلی و خیلی سریع‌تر به برنامه خود می‌رسید.

البته فراموش نکنید که در صورت نیاز می‌توانید از خدمات بیزنس لانژ اختصاصی هم استفاده کنید!

مارکوپولو

بیزنس لانژ اختصاصی

حتما می پرسید خدمات بیزنیس لانژ اختصاصی چیست؟ باید گفت شما وارد سالنی اختصاصی می‌شوید که می‌توانید در آن استراحت کنید، انواع غذاهای فینگرفودی سرد و گرم را میل کنید، انواع نوشیدنی، چای و قهوه را در محیطی آرام بنوشید و همچنین از اتاق اختصاصی سیگار برای استعمال دخانیات استفاده کنید. تا این خدمات تا کمی قبل از فرا رسیدن زمان Boarding یا همان زمان سوار هواپیما شدن برقرار است، پس از آن کارکنان آن قسمت شما را راهنمایی کرده و شماره گیت را به شما می‌گویند تا به راحتی آماده پرواز خود شوید.

مارکوپولو

فست ترک در پرواز ورودی

این سرویس برای مسافرینی است که وارد ایران می‌شوند و روند آن با استقبال کارکنان این بخش شروع می‌شود و پس از خروج از هواپیما و ورود به جت وی « Jet way » و درنهایت عبور از گیت کنترل پلیس گذرنامه و بدرقه تا خروجی ترمینال تمام می‌شود.

گفتنی است سرویس فست ترک برای کودکان برای کوکان زیر دوسال رایگان است!

زمان لازم برای انجام رزرو این خدمات حداقل 12 ساعت قبل از پرواز یا ورود به ایران می باشد.

مارکوپولو

نکته پایانی را شما بگویید

آیا شما نیز تجربه استفاده از خدمات فست ترک را داشته اید؟

بنظر شما افزودن چه مزیت هایی میتواند به تقویت بیشتر این خدمات سرعت ببخشد؟

با ما در بخش نظرات در میان بگذارید