آشنایی با شرکت هواپیمایی قشم ایر

نویسنده : ابوالفضل نیکومرام مدت زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه

همراه با قشم ایر

حتما شما هم با این شرکت هواپیمایی آشنا هستید و یا تجربه پرواز با آن را داشته ‎اید، قشم ایر یکی دیگر از ایرلاین های موفق ایرانی است که تا کنون به 27 مقصد بین المللی و 29 مقصد داخلی پرواز داشته است. این ایرلاین سعی دارد تا با به کار گیری نیروی جوان و در کنار افراد متبحر و مجرب با شعار «ابرها را فرش راهتان خواهیم کرد» بهترین پرواز را برای گردشگران به ارمغان آورد. حال میخواهیم کمی عمیق تر با آن آشنا شویم.

مارکوپولو

پیشینه قشم ایر

سال 1372 اولین سالی بود که این ایرلاین با نام فراز قشم پروازهای خود را با اجاره دو فروند هواپیما آغاز کرد و وارد آسمان ایران شد، پس از مدتی به فکر پرواز در مسیرهای تهران به قشم و تهران به دبی و دیگر شهرهای ایران افتاد و برای دستیابی به آن در سال 1375 با عقد قراردادی با مالکین هواپیماهای پهن پیکر مسافربری فعالیت خود را در این مسیرها شروع کرد.همانطور که اشاره کردیم در ابتدا این شرکت فقط دو فروند هواپیما در اختیار داشت ولی تا سال 1379 تعدادشان را به 7 فروند هواپیما رساند.

سال 1385 مالکین این شرکت تصمیم به واگذاری آن گرفتند و سال 1388 شرکت هلدینگ توسعه سورینت قشم صاحب این ایرلاین شد و پس مدت کوتاهی فعالیت، در سال 1393مجدداً تصمیم به واگذاری آن گرفته شد و این بار مالک جدید آن وزارت نفت جمهوری اسلامی بود. تا سال 1391 این ایرلاین با نام «فراز قشم» پرواز میکرد که به «قشم ایر» تغییر یافت و درپی آن کد سه حرفی ایکائو از (IRQ) «فراز قشم» به (QSM) «قشم ایر» تغییر یافت.

و حال این ایرلاین با 20 فروند هواپیمای فعال دوربرد و برد متوسط و با ظرفیت بیش از ۳۰۰۰ صندلی این امکان را به وجود آورده تا به بسیاری از فرودگاه‌‌های داخلی و خارجی با دو کلاس بیزنس و اکونومی پرواز کنیم.مارکوپولو

مارکوپولو

مارکوپولو

ناوگان هواپیمایی قشم ایر

حال که با پیشینه این ایرلاین دولتی آشنا شدیم بهتر است تعداد ناوگان آن را هم بدانیم:

• 4 فروند فوکر 100

• 5 فروند ایرباس 600-300

• 5 فروند آر-جی

• 2 فروند ایرباس 320

• 4 فروند فوکر 50

مارکوپولو

مارکوپولو

مقاصد داخلی

مقاصد داخلی که می توانید با ایرلاین سفر کنید: اهواز، مشهد، بندر عباس، ساری، زاهدان، شیراز، رشت، اصفهان، کیش، قشم، تبریز، اردبیل، شهرکرد، تهران، اهواز، گرگان، ارومیه، کرمانشاه، ماهشهر، زابل، بوشهر، و چندین مقصد دیگر که در عکس زیر ذکر شده اند.

مارکوپولو

مقاصد خارجی

همچنین برای مقاصد خارجی مثل: دبی، استانبول، قونیه، بروکسل، نجف، بغداد، مسقط، باکو، دمشق و چند مقصد دیگر هم می تواتید پرواز داشته باشید و اگر همین الان در جست و جوی بلیط قشم ایر برای مقصد موردنظرتون هستید، خیلی راحت از سایت مارکوپولو اقدام به رزرو نمایید.

مارکوپولو

هواپیمای پرسپولیسی!

جالب است بدانید یکی از هواپیمای ایرباس آ-۳۰۰-۶۰۰ این شرکت هواپیمای اختصاصی باشگاه پرسپولیس تهران بود و لوگوی تیم پرسپولیس روی بدنه آن نقش بسته بود که درحال حاضر دیگر اینگونه نیست!

مارکوپولو

حرف آخر با شما...

حالا نوبت شما است که تجربه پرواز خود را با قشم ایر در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.